בני אביעד הוא חוקר ומרצה בכיר לטכנולוגיות הרכב המודרני, בטיחותו והתנהגותו. סופר, עורך תוכניות לימודים ואוטוריטה בתחום החינוך התעבורתי. הכשיר דור שלם של אלפי מומחים המניעים את גלגלי התחבורה והבטיחות בישראל: מורי נהיגה, מנהלי בתי-ספר לנהיגה, בוחני רישוי ונהיגה, קציני בטיחות בתעבורה, שמאי רכב, חוקרי ומשחזרי תאונות דרכים, מרצים לחינוך תעבורתי וטכנולוגי, מנהלי ציי רכב, הנדסאים, מכונאים ומנהלי מוסכים.

ילדות ונעורים

בני אביעד נולד במושב בית חנן למשפחה חקלאית וגדל בנס-ציונה. "נולד עם הגה ביד" נהגו לומר עליו, שכן מילדותו גדל בין כלי רכב. אביו המנוח, 'פרומה' כפי שכונה בפי ותיקי המושבה, שירת כנהג בצבא הבריטי, הוביל במלחמת העצמאות שיירות לירושלים הנצורה ואחר כך הקים את תחנת המוניות הראשונה במושבה. מכונית ה"דה סוטו" המפוארת שלו שירתה את תושבי נס-ציונה שנים רבות.

את אהבתו הגדולה למכוניות ירש כנראה גם מבן משפחה נוסף – אפרים אילין. חלוץ תעשיית הרכב בישראל, מי שהקים כבר בשנת 1951 את "מפעלי קייזר אילין" בחיפה, שהרכיבו את מכוניות קייזר פרייזר בארץ ולאחר מכן את מכוניות הלארק מתוצרת "סטודבייקר" האמריקאיות. בני אביעד גדל יחד עם המפעל. "הוא זוכר שכילד וכנער בילה שעות רבות בין פסי ההרכבה של המפעל, כשהוא מוקסם מחיטוט בקרביהן של המכוניות הלובשות צורה מול עיניו".

בילדותו ובעלומיו השקיע את מרצו בפיתוח הדמיון ובחשיבה יוצרת. בלט בכושרו להתבטא בכתב ובע"פ, והתמקד בנושאים בעלי ערך ומטרה שהאמין בהם: כתב שירים ומאמרים רבים בעיתונות הילדים של אותה התקופה, והיה פעיל ויוזם בפרלמנט הנוער המקומי והארצי.

השכלה והכשרה

אוטודידקט ופורץ דרך, שהשקיע אלפי שעות מחקר ולימוד עצמי בכל נושא שהתמחה בו. לפני שירותו הסדיר בצה"ל למד אלקטרוניקה בתיכון אורט רחובות. את דרכו המקצועית החל בשנת 1972 כטכנאי רדיו-טלפון, הוסמך להדרכה ב-1973, ושימש כקצין קשר ואלקטרוניקה ממלחמת יום הכיפורים (השתחרר רס"ן). המשיך בלימודי הנדסאות מכונות באוניברסיטת תל-אביב, הוסמך לניהול מקצועי של מפעל לשירותי תחזוקת רכב ו"אומן" במכונאות. לימים הרחיב את הכשרתו בלימודי מנהל בכיר ומנהל עסקים למנהלי הנדסה.

בני אביעד רואה בשליחותו החינוכית – העקבית ורבת השנים – מפעל חיים ייחודי לטיפוח האיכות האנושית. יזם והפיק את מערכי תורת הרכב והבטיחות הסדורים ביותר בעברית, והנחיל את משנתו – במישרין ובעקיפין – לכל רבדי משתמשי הכביש והדרך בישראל. (כתב תחקיר מקיף בנושא תעשיית הרכב הישראלית: מכוניות ישראליות עם היסטוריה).

פעילות מקצועית

צבר ניסיון הנדסי וטכנולוגי מגוון בתכנון וייצור מערכות מכניות ואטומטיביות בתעשייה הפרטית ועתירת הידע, ומקצת מפיתוחיו אף זכו לחשיפה עולמית. שירת ביחידה האגדית של תא"ל דוד לסקוב (זוכת 3 פרסי ביטחון ישראל) לפיתוח וניסוי אמצעי לחימה, ניהל את בתי המלאכה לאחזקה של מרכז האלקטרוניקה הראשי בצה"ל, הקים יחידת בקרת איכות מיוחדת במפעל מתכת פרטי גדול, וניהל את מחלקת רכב ופיתוח במשרד התחבורה במהלך 14 שנים מאתגרות (1988-2002). בני אביעד, בעל יכולות מוכחות ונכונות לעשייה, הוא איש ידען ומלא כרימון, שהעשיר את אופקיהם ומוחם של כל הנקלעים ליצירתו ולניסיונו.

בני אביעד התגייס לשיקום החינוך המקצועי והטכנולוגי בישראל, ובחר לשנותם משני הכיוונים – מהרגולציה הממשלתית ומעבודת שטח רווית שליחות ונחישות במטרה: ערך מאות תוכניות לימודים מקוריות ובחינות הסמכה עיוניות ומעשיות – למנהלי מוסכים, בוחני רישוי ושמאים. עמד בראש וועדות ההסמכה באותן שנים ושיפר שיטות ונהלים. בפעילותו שילב את המצויינות בהטמעת האמצעים המתקדמים בעולם – לתחזוקה ודיאגנוסטיקה של הרכב המודרני.

יזם השתלמויות חובה בטכנולוגיה המתקדמת למנהלים מקצועיים במכונאות, חשמל, צמיגים, אופנועים ובוחני רישוי. פעל רבות לקידום מערך תחזוקת הרכב בישראל וליישום המלצות תוכנית האב, משנת 1995, לשירותי תחזוקת הרכב בשנות האלפיים. ערך מיוזמתו ובמימונו הפרטי מסעות חובקי עולם. ביקר בתערוכות הטכנולוגיות החשובות, במעבדות מחקר מובילות, מפעלי רכב וציוד, במרכזי שירותי תחזוקה ובמכוני הרישוי המתקדמים מסוגם.

בני אביעד, התמחה בשיטות ובאמצעים המתקדמים בעולם למניעת זיהום אוויר ושיפור איכות הסביבה, עוד בטרם שינויי החקיקה והתקנות בארץ. העלה בכל פורום אפשרי את המודעות הציבורית לנזקי הזיהום ופעל לשילוב הטכנולוגיות החדישות כחלק מדרישות החובה לרכב המודרני. הכין את עבודת המטה להיתר שימוש במנועי דיזל בכלי רכב פרטיים, כתב את הנחיות הבדיקות החדישות למכוני הרישוי והפיק את הספר הראשון בישראל למענים הטכנולוגיים – "אוטו ירוק לשיפור איכות הסביבה".

בני אביעד דוגל כי העוצמה המדעית והטכנולוגית של ישראל, במובן הרחב של המילה, היא המשאב החשוב שלנו, ובלעדיה נהיה תלויים לנצח בחסדי זרים. הדיון הנוקב על טיפוח האיכות האנושית ומעמד החינוך המקצועי בישראל, חייב לחזור אל שולחנות מקבלי ההחלטות. נחוץ להאיץ ולתמוך במהלך זה, החשוב לחוסנה הכלכלי והביטחוני של המדינה.

שינוי ייעוד חיים

האירוע המכונן בחייו התרחש ב-31 ביולי 1986. באותו יום אירעה בכביש התענכים תאונת דרכים קטלנית שהרעידה את עמק יזרעאל וזיעזה את המדינה כולה. מיניבוס, שהסיע נערים מקיבוץ חפציבה, שחזרו מנופש בחוף פלמחים, התנגש במשאית סמיטריילר. רכב המיניבוס התרסק ועשרה 'פרחים' נהרגו בו במקום. בני אביעד, שרגישות חברתית היא מילת מפתח בעולמו, הכיר את משפחות כל הנספים וכאבם נגע לליבו.

התאונה הנוראה הדירה שינה מעיניו ובמהלך שנה ערך בדיקת עומק, בה בחן את השיטות ואת אמצעי ההכשרה ותוכניות הלימודים הקיימות בארץ. כמו כן, בדק את הספרות המקצועית שהייתה נהוגה בישראל. התוצאות העלו הרבה קוצים, מדבר ושממה. את סיכום הממצאים והלקחים המאכזבים, העלה בכתבים ושלחם כאזרח שאכפת לו, לשר החינוך דאז, יצחק נבון, ולשר התחבורה חיים קורפו. בעקבות אותו מכתב ולאור ניסיונו הטכנולוגי והחינוכי העשיר, הוצע לו להצטרף למשרד התחבורה ולתרום ממיומנותו ומכישוריו.

שליחות חינוכית

בני אביעד מתמקד, החל משנת 1988, בטיפול דומיננטי אישי במניעת תאונות דרכים ובפיתוח הידע. בכל נושא שבטיפולו הוא ידוע כמי שעורך עבודת תחקיר יסודית בלימוד מעמיק בשטח. הניב את היוזמות של משרד התחבורה להטמעת חידושי טכנולוגית הבטיחות העולמית בזמן אמת, כחלק מדרישות החובה ליבוא רכב לישראל. בחן בתוקף תפקידו את ההיבטים המעשיים והחוקיים של המערכות השונות כגון: מניעת נעילת גלגלים בבלימה, בקרת יציבות, טכנוגרף אנלוגי, מגביל מהירות במשאיות, מכשיר איכון, לחצן מצוקה ועוד. השתתף כחבר פעיל בוועדת הרכב להכנת התוכנית הלאומית לבטיחות בדרכים (2005), ושותף לחקר תאונות דרכים, הפקת לקחים ויישומם.

מזה שנים רבות ידוע בני אביעד בפעילותו למען הגנה על זכויות הנהג ובעל הרכב. המליץ בוועדות המקצועיות להרחיב את תוקף האחריות לרכב חדש, חיוב הספקת ספר רכב בעברית התואם למקור, ביטול הגדרת "רכב לשיקום", החלת תקנת 309 בתקנות התעבורה לבדיקת רכב לאחר תאונה קשה ועוד. חשף, לראשונה בישראל, למען שיפור המודעות הצרכנית, את האמת מאחורי האותיות הקטנות והסודות הכמוסים של ענף הרכב. כתב את הספרים הראשונים בארץ בתחום הצרכנות ובהם: "המכונית המודרנית והתאמתה לישראל", "קונים מכונית" ו"זכויות הנהג".

משפחתו

בני אביעד נשוי לפנינה – יועצת חינוכית ומורה בכירה, המסייעת לו בפרויקט חיו הייחודי בישראל. אב לשלושה בנים: ניר, נימרוד וינון. סב לנועם (שהכיר את שמות כל המכוניות עוד לפני שלמד לעמוד על רגליו) וגיל אביעד – דור רביעי לבני העיר העברית הראשונה – שלמענם הוקדש הספר המקורי "האנציקלופדיה לרכב ולבטיחות".

ספרות מקצועית

עשרות ספריו המקוריים והמוערכים, העוסקים במגוון רחב ורב-תחומי של נושאים, מהווים את הבסיס לחינוך, לטיפוח ולהעשרת בעלי המקצוע ונותני השירותים בארץ: מורי נהיגה, מנהלי בתי-ספר לנהיגה, מרצים לחינוך תעבורתי וטכנולוגי, בוחני רישוי ונהיגה, בוחני תאונות דרכים, קציני בטיחות בתעבורה, נאמני בטיחות ואיכות הסביבה, מכונאים, מנהלי מוסכים, בוחני קנייה ומכירה, שמאים, הנדסאים, מהנדסים, שופטי תעבורה, מנהלי ציי רכב ונהגים מקצועיים.

מספריו ופרסומיו האחרונים

ספריו המקוריים ופרסומיו פורצי הדרך של בני אביעד – לקידום החינוך התעבורתי והטכנולוגי, לשיפור הבטיחות בכבישי ישראל, להפחתת הקטל בדרכים, לטיפוח איכות הסביבה ולצרכנות נבונה:

1989 – הכרת הרכב לנהגי הרכב הציבורי – המכון לאמצעי הוראה – משרד התמ"ת
1990 – המכונית המודרנית והתאמתה לישראל. תכונות ותחזוקה, בהוצאת 'מאור'
1991 – קונים מכונית – מדריך צרכנות מקצועי, ראשון מסוגו בעברית, בהוצאת 'מאור'
1992 – רכב מנועי ומערכותיו, כולל שאלות לביקורת עצמית – ביה"ס הארצי לתחבורה
1992 – הנחיות למרצה בהכרת רכב ציבורי – המכון לאמצעי הוראה – משרד התמ"ת
1993 – בטיחות ברכב – פסיבית ואקטיבית למורי נהיגה ובוחנים – מכללת ת"א
1993 – מערכות הזרקות דלק במנועי בנזין ודיזל – להשתלמות מנהלי מוסכים
1993 – אוטו ירוק – כל השיטות לשיפור איכות הסביבה – ביה"ס הארצי לתחבורה
1994 – המדריך לנהג/ת – אחזקה מונעת וטיפול ברכב, רישוי ובדיקות תקופתיות
1994 – רכב מנועי – עדכונים, חידושים ודרישות חובה – ביה"ס הארצי לתחבורה
1995 – מערכות למניעת נעילת גלגלים בבלימה, יציבות, בקרות, תחזוקה ורישוי
1995 – תיבות הילוכים אוטומטיות – ממיר מומנט, הידראוליקה, חיישנים ומתגים
1995 – מאגר שאלות ותשובות לנהגי רכב ציבורי מקצועיים – ביה"ס הארצי לתחבורה
1995 – ספר לימוד רשמי בשפה הערבית לנהגי רכב כבד – המכון לאמצעי הוראה
1995 – המנוע ומערכותיו – עקרונות, מנגנון הארכובה, מנגנון השסתומים, קירור
1995 – המנוע ומערכותיו – הזרקות דלק, פליטה, הצתה, בדיקות, פירוק ושיפוץ
1995 – הכר את המונית – מכללים, אחזקה, בטיחות ודרישות חובה – מכללת ת"א
1996 – מערכת הבלמים – עקרונות ואמצעים, בלמים הידראולים ופנאומטיים
1996 – המפתחות בפנים – ספר כיס מקיף שימושי – הוצאת תורת הרכב המודרני
1996 – רכב ציבורי – 750 שאלות ותשובות. המקיף מסוגו – ביה"ס הארצי לתחבורה
1996 – מערכת ההיגוי – דרישות חובה, עקרונות פעולה, הנדסת היגוי והתנהגות
1996 – מאגר שאלות ותשובות לנהגי רכב כבד – המכון לאמצעי הוראה משרד התמ"ת
1996 – הזרקת דלק ממומחשבת במנועי בנזין – איכות הסביבה ותחזוקה נבונה
1996 – התנהגות הרכב והכוחות הפועלים עליו – ביה"ס הארצי לתחבורה
1996 – מערכת העברת כוח – מצמדים, תמסורות, גלי הינע, שיטות הינע משולבות
1997 – הכל אודות המכונית הפרטית – מערכות הרכב המודרני, בטיחות והתנהגות
1997 – הכל אודות רכב ציבורי – מהדורה מורחבת – ביה"ס הארצי לתחבורה
1997 – מדריך לטיפול בצמיגים – סיכום המלצות צוות מומחים – משרד התחבורה
1997 – המכונית במאה ה-21 – חידושי הטכנולוגיה – מרכז פדגוגי טכנולוגי עמל 1
1998 – חינוך תעבורתי לכיתות י"א – מבנה הרכב – משרדי החינוך והתחבורה
1998 – הכרת הרכב המודרני – ספר לימוד בסיסי בחינוך תעבורתי – מ.ל.ל.ת
1998 – הכל אודות רכב כבד – מגמות וחידושים, בהוצאת ביה"ס הארצי לתחבורה
1998 – מנוע דיזל – עקרונות, אספקת סולר, פליטה, טורבו ותחזוקה, בהוצאת 'גלגלים'
1998 – מאגר שאלות הסמכה לנהגי רכב רכב, בהוצאת ביה"ס הארצי לתחבורה
1999 – כריות אוויר ומותחני כריות אוויר – המכללה הטכנולוגית לרכב איגוד המוסכים
1999 – מערכות בטיחות אקטיביות למנהלי מוסכים – המכללה הטכנולוגית לרכב
1999 – מערכות אלקטורניות ברכב למנהלי מוסכים – המכללה הטכנולוגית לרכב
1999 – הזרקות דלק במנועי בנזין, כולל מילון מונחים – המכללה הטכנולוגית לרכב
2000 – אנציקלופדית הרכב – מילון מקצועי מאוייר עברי אנגלי – איגוד קציני בטיחות
2000 – אוטוטרוניקה – במנועי שנות האלפיים – בקרות ממוחשבות, הצתות ממוחשבות
2001 – הכרת הרכב לאוטובוס זעיר – הוצאת המכון לאמצעי הוראה משרד התמ"ת
2001 – ספר המכוניות השלם (יחד עם יחיעם פדן), בהוצאת 'מפה' – אנציקלופדיה צבעונית
2001 – הכרת הרכב לנהגי הרכב הציבורי – ספר לימוד רשמי – המכון לאמצעי הוראה
2002 – מערכי שיעור ועזרים בהכרת הרכב הציבורי – המכון לאמצעי הוראה משרד תמ"ת
2002 – מערכי שיעור ועזרים – הנחיות למרצה בהכרת רכב כבד – משרד התמ"ת
2002 – אנגלית טכנית ברכב המודרני – סדרת מאמרים ואיורים – מגזין מוסכים
2003 – הכרת הרכב הכבד – מהדורה מורחבת – המכון לאמצעי הוראה משרד התמ"ת
2003 – מערכות בטיחות פסיביות ואקטיביות חדשות – סדרת מאמרים – מגזין "מגהמוסך"
2004 – מתנה לחיים – המדריך המקצועי השלם לבטיחות הרכב ולבטיחות הנסיעה
2005 – שיטות טעינה ושינוע – סדרת מאמרים לריתום וקשירת מטענים ברכב – "מגהמה"
2006 – זכויות הנהג – המדריך לצרכנות נבונה ולנסיעה בטוחה – איגוד קציני הבטיחות
2006 – חידושים ופיתוחים במנועי בעירה פנימית – בנזין ודיזל – מגזין "מגהמה"
2007 – הנחיות מקצועיות להובלת מטענים – בשיתוף מכון התקנים הישראלי
2008 – אוטומכניקה בפרנקפורט: רשמים ומגמות מתערוכת הטכנולוגיה הגדולה בעולם – "מגהמוסך"
2008 – שמנים ותוספים לתחזוקת הרכב המודרני – סדרת מאמרים – "מגהמוסך"
2009 – מערכות מיזוג אוויר ברכב – מבנה, עקרונות ופעולה – שבעה פרקים – "מגהמוסך"
2010 – האנציקלופדיה לרכב ולבטיחות – 2000 ערכים ומונחים – 700 תמונות צבע
2010 – תעשיית הרכב והתחבורה הפרטית והציבורית בסין – רשמי מסע פרטי – "מגהמה"
2011 – "העתיד בטוח": חידושי הטכנולוגיה והבטיחות לעשור הקרוב – סדרת פרקים – "מגהמוסך"
2011 – "מכוניות ישראליות עם היסטוריה" – השקת אתר אינטרנט ייעודי לשימור המורשת
2012 – ספרות מקצועית לרכב ולבטיחותו – ריכוז מידע ומקורות. מאת: בני אביעד
2012 – תעשיית הרכב והתחבורה היבשתית ברוסיה – רשמי מסע פרטי – "מגהמה"
2013 – מלחמת יום הכיפורים 1973 – מילון מונחים ואירועים חינוכי, באתר האינטרנט
2014 – המסע לפולין בעקבות העולם היהודי – מקומות, מונחים ומושגים
2014 – השתלמות מקצועית לבוחני רישוי רכב כלל ארצית, כולל חוברת מקצועית
2013-2015 – פסיפס חברתי בפייסבוק – 100 פרקים על אנשים נפלאים שפגשתי בדרכי